Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.

  • Aday makalemin kabul veya red olmasına bağlı olmaksızın, ücret politikasının gereğini değerlendirme başlamadan önce yaptım. Kör hakem değerlendirmesi ve editör kararının sonucunda çalışmam dergide yayınlanmak üzere kabul edilmese dahi ücret iadesi talep etmiyorum.
  • Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve yayınlanmak üzere herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazar Rehberi'nde detaylı açıklama verilmiştir).
  • Gönderi dergi web sayfasında sunulan "makale şablonu" üzerinde hazırlanmıştır.
  • Ulusal Eğitim Dergisi'ne çalışmamı göndermekle (YÜKLEMEKLE) bütün Telif Hakkı Sözleşmesini kabul etmekteyim (https://uleder.com/index.php/uleder/about/submissions)
  • Makale yayınının tüm sürecinde editörler çalışmamı bilimsel ve etik açıdan uygun görmemesi durumunda geri çevirebilir

YAZIM KURALARI

Ulusal Eğitim Dergisi (ULEDER), APA 7 atıf sisteminin yazım kurallarını kullanmakta ve çalışmaların bu formata uygun hazırlanan dergimize ait makale şablonu (buradan indirebilirsiniz) üzerinden hazırlanmasını talep etmektedir. Temel hususlara APA 7 resmî sitesinden ulaşılmalıdır.

*2023 ilk sayısından itibaren sosyal bilimlerde yapılan çalışmaların yapısal özellikleri göz önüne alınarak yazar sayısı kısıtlamasına gidilecektir. Bu bağlamda dergimize gönderilen çalışmalar en fazla 4 yazar tarafından yapılan araştırmalarla sınırlıdır.

MAKALE DEĞERLENDİRME ÜCRETİ 1000 TL DİR.

ULEDER açık erişimli bir dergidir. Açık erişimli dergiler, yayıncılar tarafından yapılan yayın maliyetlerinin karşılanması için ücret alır. Bu maliyetler arasında, domain ve hosting ödemelerinin karşılanması, düzenleme, dizgi, yayın ve sunum gibi hizmetler yer alır. Bu yüzden aday makalenizi sisteme yüklerken ücret politikasının gereğini yerine getirmelisiniz. Ücret politikası gereğini yapmayan yazarların makale değerlendirme süreci başlatılmaz. Bununla birlikte yazarlar aşağıda belirtilen hususları makale yüklerken kontrol listesinde onaylarlar. Bu nedenle ULEDER sorumluluk kabul etmez.

1. ULEDER en fazla 4 yazarlı çalışmaları değerlendirmeye alır.

2. Aday makalelerin değerlendirmeye alınması ön koşulu, yazım kurallarına uygun makale hazırlamak ve ücret politikasının gereğini yerine getirmektir.

3. ULEDER çift kör hakemli sistemle makaleleri değerlendirir. Makalelerinizin yayınlanması tamamen hakem görüşleri ile birlikte editör onayına bağlıdır. Bu nedenle makaleleri reddedilen yazarların ücret iadesi talebi dikkate alınmaz. Geri ödeme yapılmaz. Ücret, kabul veya red şartına bağlı olmaksızın ödenir.

4. Ön inceleme sırasında intihal tespiti yapılır. Etik ihlal tespit edilen makaleler yayınlanmaz.

Tüm bu açıklamaları dikkatlice okuduktan sonra makalenizi yükleyiniz.

ÖDEME EKRANINDA NOT KISMINA MAKALE DEĞERLENDİRME BEDELİ YAZINIZ.

MAKALENİZİ SİSTEME YÜKLERKEN  ÖDEME EKRANININ GÖRÜNTÜSÜNÜ DE YÜKLEYİNİZ.