Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.

  • Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve yayınlanmak üzere herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazar Rehberi'nde detaylı açıklama verilmiştir).
  • Gönderi dosyası Microsoft Word dokümanı dosyası biçimindedir.
  • Gönderi dergi web sayfasında sunulan "makale şablonu" üzerinde hazırlanmıştır.
  • Ulusal Eğitim Dergisi'ne çalışmamı göndermekle (YÜKLEMEKLE) bütün Telif Hakkı Sözleşmesini kabul etmekteyim (https://uleder.com/index.php/uleder/about/submissions)
  • Makale yayınının tüm sürecinde editörler çalışmamı bilimsel ve etik açıdan uygun görmemesi durumunda geri çevirebilir

YAZIM KURALARI

Ulusal Eğitim Dergisi (ULEDER), APA 7 atıf sisteminin yazım kurallarını kullanmakta ve çalışmaların bu formata uygun hazırlanan dergimize ait makale şablonu (buradan indirebilirsiniz) üzerinden hazırlanmasını talep etmektedir. Temel hususlara APA 7 resmî sitesinden ulaşılmalıdır.

*2023 ilk sayısından itibaren sosyal bilimlerde yapılan çalışmaların yapısal özellikleri göz önüne alınarak yazar sayısı kısıtlamasına gidilecektir. Bu bağlamda dergimize gönderilen çalışmalar en fazla 3 yazar tarafından yapılan araştırmalarla sınırlıdır.