ULEDER’de ön incelemeden geçirilen ve biçim ve şekil açısından uygun görülen makalelerin değerlendirme sürecine alınabilmesi için herhangi bir kabul veya ret şartına bağlı olmaksızın yazar başına ücret (2022 yılı için 200 TL) alınması uygun görülmektedir. Ücret politikası gereği tüm yazarların ödeme yapması durumunda süreç başlayacaktır. Bu sebeple gerekli ücreti ödenmeyen makalelerin hakem değerlendirme süreci başlatılmamaktadır. Hakem süreci tamamlanan ancak yayınlanmamasına karar verilen makaleler için ödenen ücretlerin geri ödenmesi söz konusu değildir.

 

Önemli Hatırlatmalar: 

1. ULEDER'E yüklediğiniz aday makalelerin yayınlanması hakemlerin vereceği kararlar ve editör onayına bağlıdır. Dolayısı ile kesinlik taşımaz. Lütfen değerlendirme süreci sonunda aday makaleniz kabul edilmeden "Makale ne zaman yayınlanır?" sorusunu yönlendirmeyiniz. Değerlendirme sürecimiz yaklaşık 7-21 gün arasında sürmektedir. Uygun görülmediği takdirde hakemlerden veya editörden ret alabileceğinizi unutmayın. Dergimizin makale ret oranı ortalama %25'tir. Aday makalenizi sisteme yükledikten sonra süreci takip ediniz. 

2. ULEDER'İN aday makalenizdeki yazar sayısını kısıtlama ile ilgili bir politikası yoktur.  Katkı sunan tüm yazarların çalışmada adının katkı düzeyine göre sıralanmasını tavsiye eder (örneğin dönem projelerinden, tezlerden üretilen makalelerin danışman hocalarının adının yazılması). 

 

Duyuru: ULEDER 2022 Haziran sayısı gelirini Mersin Tarsus Çamalan Şehit Burhan Yıldırım İlkokulu'na bağışlayacaktır. Ücret politikası gereği ödemeler aşağıdaki hesaba gönderilecektir. Lütfen dekontu sisteme yükleyiniz ve ulusalegitimdergisi@gmail.com adresine gönderiniz.

Hesap Adı: ÇAMALAN ŞEHİT BURHAN YILDIRIM İLKOKULU AİLE BİRLİĞİ

IBAN: TR810001001782832820305001