ISSN : 2791-7037

Ulusal Eğitim Dergisi (ULEDER) aylık çevrimiçi yayın (elektronik basım) yapan, kabul edilen makaleleri DOI numarası alarak erken görünümde ilgili sayıya atayan, açık erişimli ulusal bir dergidir. Dergide çift kör hakemlik sistemi uygulanır. Türkiye'de eğitimin iyileştirilmesine odaklanır. Eğitimin tüm alanları kapsar. Eğitim alanın tüm boyutlarını ve alt boyutlarını konu edinen çalışmaları kabul eder. Tüm yayınlarının telif hakkı ULEDER'e aittir.

Dergimize makale başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız Dergi Hakkında bağlantısı aracılığıyla dergi yayın politikası ve Yazar Rehberi'ne ulaşabilirsiniz. Açık Erişim Politikasını inceleyeniz. Yazarlar dergiye gönderi yapmadan önce tüm açıklamaları dikkatlice okumalı ve gereğini yapmalıdır. Gönderi işlemi Üye Giriş bağlantısı aracılığıyla yapılır.

Makale şablonumuz yenilenmiştir. Buradan şablonu indirebilirsiniz.

Cilt 4 Sayı 4 (2024)

Değerli ULEDER okuyucuları, bu sayımızda, eğitim alanındaki iki önemli konuyu ele alıyoruz: Okul yöneticilerinin disiplin soruşturmalarındaki rolü ve öğretmenlerin örgütsel sessizlikle başa çıkma yöntemleri. İlk makale, okul yöneticilerinin bu zorlu süreçlerdeki mesleki yeterliklerini ve karşılaştıkları zorlukları tartışırken, ikinci makale öğretmenlerin sessiz kalmalarının nedenlerini ve bu durumun eğitim üzerindeki etkilerini inceliyor. Her iki çalışma da, eğitimciler ve yöneticiler için önemli içgörüler ve pratik çözümler sunuyor. Keyifli okumalar.

           

Yayınlanmış: 30.04.2024

Tüm Sayıları Göster
ISSN : 2791-7037

Telif hakkı Ulusal Eğitim Dergisi'ne aittir.