ISSN : 2791-7037

Ulusal Eğitim Dergisi (ULEDER) aylık çevrimiçi yayın (elektronik basım) yapan, kabul edilen makaleleri DOI numarası alarak erken görünümde ilgili sayıya atayan, açık erişimli ulusal bir dergidir. Dergide çift kör hakemlik sistemi uygulanır. Türkiye'de eğitimin iyileştirilmesine odaklanır. Eğitimin tüm alanları kapsar. Eğitim alanın tüm boyutlarını ve alt boyutlarını konu edinen çalışmaları kabul eder. Tüm yayınlarının telif hakkı ULEDER'e aittir.

Dergimize makale başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız Dergi Hakkında bağlantısı aracılığıyla dergi yayın politikası ve Yazar Rehberi'ne ulaşabilirsiniz. Açık Erişim Politikasını inceleyeniz. Yazarlar dergiye gönderi yapmadan önce tüm açıklamaları dikkatlice okumalı ve gereğini yapmalıdır. Gönderi işlemi Üye Giriş bağlantısı aracılığıyla yapılır.

Makale şablonumuz yenilenmiştir. Buradan şablonu indirebilirsiniz.

Cilt 4 Sayı 5 (2024)

Ulusal Eğitim Dergisi'nin Mayıs 2024 sayısında, eğitim dünyasına ışık tutacak birbirinden değerli makaleler yer alıyor. "Sosyal Bilgiler Dersinde Eğitsel Oyunların Başarı ve Tutuma Etkisi" adlı çalışma, oyun temelli öğrenmenin etkilerini incelerken; "Eğitimde Teknolojinin Rolü ve Entegrasyonuna Yönelik Okul Yöneticilerinin Görüşleri" makalesi, teknolojinin eğitimdeki yerini sorguluyor. "Kaynaştırma Öğrencileri Açısından İlkokul Öğretim Programları" ise bu alandaki mevcut durumu analiz ediyor. "Ders İçerikli Bilgisayar Oyunu: CoğrafyIQ", coğrafya derslerinde yenilikçi bir yaklaşımı ele alırken; "Sınıf Öğretmenlerinin Sınıf Yönetiminde İstenmeyen Davranışlar Karşısında İzledikleri Stratejiler" başlıklı çalışma, sınıf yönetiminde etkili stratejileri değerlendiriyor. Eğitimde yeni ufuklar açacak bu makalelerle keyifli okumalar dileriz!
Saygılarımızla,
ULEDER Editör Ekibi

Yayınlanmış: 31.05.2024

Sosyal Bilgiler Dersinde Eğitsel Oyunların Başarı ve Tutuma Etkisi

Mualla Öğütveren- Prof. Dr. Zekerya AKKUŞ

1042-1056

Eğitimde Teknolojinin Rolü ve Entegrasyonuna Yönelik Okul Yöneticilerinin Görüşleri

Ayla Gültekin- Zuhal Bilgin- Serdar Özkan- Meral Sinç

1057-1069

Kaynaştırma Öğrencileri Açısından İlkokul Öğretim Programları

Mehmet Erkan Aksay- Mehmet Özer- Abdulkerim Özer- Emrah Polat

1070-1078

Ders İçerikli Bilgisayar Oyunu: CoğrafyIQ

Halil Mesut Baylak- Mustafa Özer- Ali Küçükkürkcü- Ali Şimşek

1079-1088

Tüm Sayıları Göster
ISSN : 2791-7037

Telif hakkı Ulusal Eğitim Dergisi'ne aittir.